Teva Paracetamol 500 milligram (50 Tabletten)
Algemene informatie
Disclaimer
Lees voor gebruik eerst de bijsluiter. Buiten het zicht en gebruik van kinderen houden.
Wettelijke benaming
Paracetamol Teva 500 mg
Indicatie
Bij koorts en bij pijn
Samenstelling
Inhoud
50
Ingrediënten / werkzame stof
paracetamol 500 mg/tablet
Gebruik
Toedieningsvorm
tablet
Dosering
0,5-2 per inname, afhankelijk leeftijd en gewicht
Maximale dagdosering
2-6 tabletten per 24 uur, afhankelijk leeftijd en gewicht
Leeftijdsindicatie
vanaf 4 jaar en gewicht vanaf 17 kg
Gebruik tijdens zwangerschap
Mag gebruikt worden
Gebruik tijdens borstvoeding
Mag gebruikt worden
Gebruiksinstructies
6 uur tussenpozen aanhouden, wat inhoudt dat er maximaal 4x per dag een dosis mag worden ingenomen. Innemen met water, niet kauwen. Gebruik de laagst mogelijke dosering en voor een korte tijd. Als de pijn gedurende 5 dagen en de koorts gedurende 3 dagen blijft aanhouden, erger wordt of andere symptomen verschijnen, stop dan met de behandeling en raadpleeg een arts.
Gebruiksbeperking
#Niet tegelijk met bepaalde (recept)geneesmiddelen gebruiken, zie bijsluiter.
#Paracetamol kan de testresultaten van verschillende laboratoriumtesten beïnvloeden.
#Geen alcohol gebruiken gedurende het gebruik van paracetamol.
#Indien gebruik nodig tijdens zwangerschap en borstvoeding, gebruik dit geneesmiddel zo kort mogelijk en in de laagste effectieve dosering.
Contra-indicatie
Allergie voor voor paracetamol, propacetamol of voor één van de andere stoffen in dit geneesmiddel.
Bewaaradvies
Buiten het bereik en zicht van kinderen bewaren. Dit middel heeft geen speciale bewaarcondities.
Verwijderinstructies
Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of de WC en gooi ze niet in de vuilnisbak.
Houdbaarheid
Niet meer gebruiken na uiterste houdbaarheidsdatum. Te vinden op verpakking achter 'EXP' staan een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum.
Risicowaarschuwing
#Het is belangrijk om niet te veel te gebruiken, want dan kan dit geneesmiddel lever- en nierklachten geven. Wij adviseren u voor gebruik de bijsluiter te lezen.
#Vermijd langdurig gebruik bij hoofdpijn, dit kan hoofdpijn veroorzaken.
#Niet gebruiken bij slechte nier- of leverfunctie zonder overleg met een arts.
#Bij pijn niet langer dan 5 dagen gebruiken of bij koorts niet langer dan 3 dagen gebruiken zonder overleg met een arts.
#Bij kinderen jonger dan 4 jaar niet langer dan 2 dagen gebruiken zonder overleg met en arts.
Wanneer naar de huisarts?
# Als het om een kind jonger dan 6 jaar gaat.
# Bij langer dan twee weken pijnklachten.
# Indien al langer dan een week griepverschijnselen die niet verbeteren.
# Als de hoofdpijn door een ongeluk of klap tegen het hoofd is ontstaan.
# Als de gebruiker erg suf of verward is of buiten bewustzijn is geweest.
# Als er drie dagen per week of vaker pijnstillers nodig zijn tegen hoofdpijn.
# Als er meer dan 5 tabletten paracetamol per dag nodig zijn, gedurende meer dan 2 weken.
#Als een ontstekingsremmende pijnstiller, zoals ibuprofen, naproxen en diclofenac (NSAID), gebruikt wordt en men last krijgt van de maag.
# Bij langer dan twee weken pijnklachten.
# Indien de gebruiker zwanger is en in het derde trimester (laatste 3 maanden zwangerschap)zit en veel hoofdpijn heeft.
#Als een ontstekingsremmende pijnstiller, zoals ibuprofen, naproxen en diclofenac (NSAID), gebruikt wordt en men donkerzwarte
ontlasting krijgt.
#Als een ontstekingsremmende pijnstiller, zoals ibuprofen, naproxen en diclofenac (NSAID), gebruikt wordt en men een blauwe
plek heeft die groter is dan verwacht.
Aanvullende informatie
Type zelfzorgproduct
Uitsluitend apotheek of drogist (UAD)
Registratienummer
107336
EAN
8711218984212